Kalendáře online - plánovací kalendář, státní svátky, věčný kalendář, daňový kalendář, jmeniny, prázdniny, roční období, Vánoce, Velikonoce, Silvestr, změna času, kulturní i sportovní akce, výstavy, znamení zvěrokruhu...

Kalendář Online - www.kalendar365.cz

Den Země

Den Země (z angl. International Mother Earth Day) je mezinárodním dnem naší planety, který má za účel připomenout nejrůznější otázky a problémy, související s ekologií a životním prostředím na naší planetě. Mezinárodní den Země vzniknul v USA v roce 1970 a původně vycházel z oslav jarní rovnodennosti (21. března) a příchodu jara. Tento den se na celém světě slaví vždy 22. dubna. Česká republika jej začala slavit až od roku 1990.

Mezinárodní Den Země - kalendar365.cz

 

Proč den Země?

Cílem oslav dne Země je především diskuse a osvěta veškerých ekologických problémů naší planety a popud ke hledání jejich možných nápravných či preventivních řešení. V každém roce jsou navíc vypichována do popředí konkrétní témata, kterými by se bylo vhodné nejvíce zaobírat. Například v roce 2016 šlo o téma "Stromy pro Zemi", což mělo mj. poukázat na fakt, jak důležité jsou pro naši planetu právě stromy a zeleň.