Kalendáře online - plánovací kalendář, státní svátky, věčný kalendář, daňový kalendář, jmeniny, prázdniny, roční období, Vánoce, Velikonoce, Silvestr, změna času, kulturní i sportovní akce, výstavy, znamení zvěrokruhu...

Kalendář Online - www.kalendar365.cz

Kdy má svátek Medard?

Medard oslavuje v České republice jmeniny 8. června a jedná se o mužské germánské jméno. Původní jméno bylo Mahtahard, které se skládá z dvou slov "macht" ve významu síla nebo moc a z druhého slova "hardus" taktéž s významem tvrdý. Celkově se dá toto slovo přeložit jako udatný, silný atd. Toto jméno dnes již příliš četné není a jeho větší rozmach se ani nikterak neočekává. Jste-li držitelem tohoto jména, gratulujeme! (například v roce 2016 totiž bylo v ČR již pouze 26 osob s křestním jménem Medard).

Domácí osloveni pro jméno Medard bývá obvykle Medardek, Medík, Meďa, Medek, Medy.

Známé pranostiky pojící se ke jménu Medard: Medardova kápě, čtyřicet dní kape. Kdo na Medarda len vysedává a zelí sází, jistě dostatek toho sklidí.


8
Medard

Nejčastější podoby jména Medard ve světě:

  • slovensky, polsky, německy: Medard
  • francouzsky: Médard
  • španělsky, italsky: Medardo

Známí nositelé tohoto jména:

Svatý Medard - francouzsky biskup zijici v 6. století
Medardo Rosso - italský impressionista, sochař
Medard Boss - německý psychiatr

Zvířecí kalendář

Psí kalendář 8. června zdobí jméno Lex a v kočičím kalendáři se dozvíte, že svátek slaví Dino.

Medard online

Třeba ještě zmínit, že přímo od Svatého Medarda se inspiroval i úspěšný projekt Ústavu informatiky AV ČR pro předpověď / simulaci počasí v Evropě s názvem Medard Online, kde mj. na internetových stránkách www.medard-online.cz můžete online sledovat vývoj srážek, oblačnosti, větru, teplot atd. po celé Evropě. Pravděpodobně tuto internetovou aplikaci již znáte, ale pokud náhodou ne, určitě doporučujeme vyzkoušet.